Aktualności

Nasi pracownicy aktywnie biorą udział w warsztatach

Nasi pracownicy aktywnie biorą udział w warsztatach

Tym razem czas na projekt "Nastaw się na pracę".

logo PFRON wersja podstawowa 238x125

21 maja odbyły się warsztaty online w ramach projektu „Nastaw się na pracę”, współfinansowanego ze środków PFRON, a zorganizowanego przez Międzynarodową Fundację „Reaxum”. Tym razem gośćmi, którzy zostali zaproszeni do uczestniczenia w tych zajęciach było dwóch naszych kolegów, paraolimpijczyków – Grzegorz Lewonowski oraz Michał Nalewajek.

Prowadzący opowiedzieli ze szczegółami uczestnikom warsztatów czym się zajmują w swojej „codziennej, sportowej pracy” - szermierce na wózkach. Omówili poszczególne rodzaje broni, technik walki oraz różnice pomiędzy szermierką osób z niepełnosprawnościami a pełnosprawnych.

Kolejna część wystąpienia Grzegorza i Michała przybliżyła uczestnikom realia pracy zespołowej – szermierka na wózkach jest także sportem drużynowym. O tym jak ważne jest budowanie dobrych relacji w teamie, nie trzeba nikogo przekonywać, jest to jeden z kluczowych czynników wpływających na późniejsze wyniki. Jak je w praktyce budować? Co robić, aby praca zespołowa była jak najefektywniejsza? Panowie mieli na ten temat sporo do powiedzenia – a mają na tym polu ogromne sukcesy, takie jak medale z Mistrzostw Świata i Europy oraz te najbardziej cenne – medale z Igrzysk Paraolimpijskich.

Warsztaty niestety nie mogły potrwać całego dnia i wśród uczestników czuć było ogromny niedosyt. Mamy zatem nadzieję, że Panowie, będą częstymi gośćmi na organizowanych przez fundację warsztatach i z czasem dowiemy się jeszcze więcej o kulisach tego sportu.


 1aaa

 

 2aaa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj