Zdjęcie grupowe uczestników projektu :GraduatON"

"GraduatON" oczami Tomka - uczestnika I edycji

Wiadomości Odsłony: 550

Mam na imię Tomek i sam niedawno zakończyłem cykl 5 warsztatów projektu „GraduatON” dla osób niepełnosprawnych. Chciałbym zachęcić Was do wzięcia udziału w tym projekcie, ponieważ uważam, że można z niego wyciągnąć wiele praktycznych umiejętności, potrzebnych w codziennym życiu.

logo PFRON wersja podstawowa 238x125

Pierwsze cztery warsztaty poprowadził pan Andrzej Koniuk – w moim odczuciu świetny fachowiec jeśli chodzi o trening umiejętności, które nabywaliśmy w toku warsztatów pod jego przewodnictwem. Pierwszy warsztat był poświęcony wyznaczaniu sobie celów w życiu codziennym i różnych metod związanych z tym zagadnieniem. Niby coś co człowiek mniej lub bardziej zna, a jednak sporo nowych rzeczy się dowiedziałem i czuję, że wprowadzając niektóre z poznanych na warsztacie praktyk, codziennie staję się bardziej skuteczny i efektywny w działaniu, co jest korzystne dla mnie i najbliższych mi osób. Drugi warsztat związany był z pracą w zespole oraz praktycznymi wskazówkami jak radzić sobie na rozmowach kwalifikacyjnych. Udało mi się tutaj zdobyć wiele cennych i praktycznych wskazówek jak radzić sobie zarówno będąc częścią zespołu jak i również właśnie w rozmowie z osobami rekrutującymi. Trzeci warsztat związany był z tematem komunikacji w relacjach z ludźmi. Kolejna dawka praktycznych umiejętności, pomagająca lepiej wyrażać swoje potrzeby i stawiać granice w relacjach zarówno tych zawodowych jak i osobistych. Na ostatnim warsztacie z panem Andrzejem uczyliśmy się co jest istotne przy tworzeniu swojego CV oraz jak się przygotować i zaprezentować do rozmowy o pracę oraz różnych psychologicznych aspektów tego jak radzić sobie ze stresem, czy tego, w czym jesteśmy dobrzy i jak to odpowiednio przedstawić osobom rekrutującym. Piąty warsztat dotyczący styli myślenia i działania (metodą FRIS) poprowadziła pani Monika Dawid-Sawicka. W moim odczuciu również bardzo kompetentna i doświadczona trenerka. Warsztat ten jest również praktycznym przedstawieniem tego jakie są nasze preferowane style myślenia i tego jak to się przekłada na nasze działanie i co możemy zrobić z tą wiedzą w życiu codziennym. Natomiast drugiego dnia ćwiczyliśmy się w różnych aspektach przedstawiania siebie podczas rozmów kwalifikacyjnych, co również jest moim zdaniem świetnym, praktycznym przygotowaniem do zmierzenia się sytuacją rekrutacji, która jak się okazuje nie jest taka straszna jak się czasem może człowiekowi wydawać.

Podsumowując – w ciągu tych pięciu praktycznych, nastawionych również na różne pomocne ćwiczenia warsztatów, otrzymaliśmy bardzo wiele praktycznych narzędzi i teorii dotyczących tego jak sobie lepiej radzić zarówno w codziennym życiu, jak i podczas różnych sytuacji zawodowych, oraz tego w jakiś sposób myślimy i działamy co może pomóc nam dokonywać bardziej świadomie dalszych decyzji co do naszej ścieżki kariery zawodowej, czy też w życiu prywatnym i za co też jestem zarówno pani Monice jak i Panu Andrzejowi niezmiernie wdzięczny, a Was potencjalni kandydaci, gorąco zachęcam do wzięcia udziału w wyżej wymienionych warsztatach, gdyż dzięki nim możecie przekonać się, że również jako osoby niepełnosprawne, możecie dobrze sobie radzić w codziennym życiu oraz osiągnąć sukces zarówno w życiu zawodowym jak i tym prywatnym, czego również Wam życzę.

Dodatkowo chciałbym jeszcze podkreślić fakt, że poza samymi warsztatami również wzorowo oceniam pracę zespołu Fundacji Reaxum, na czele z panią Marzeną Kotwicą, który był bardzo pomocny przy procesie organizacyjnym dotyczącym czy to przyjazdu, czy też pobytu na warsztatach oraz wspierając w uzupełnianiu dokumentacji niezbędnej do wzięcia udziału w warsztacie, czy też wreszcie zapewniając dobre warunki noclegu, za co również bardzo dziękuję i co również uważam, że jest godne polecenia.

Drukuj