Wystartował SOW od PFRON!

Wystartował SOW od PFRON!

PFRON po raz kolejny wyciągnął pomocną dłoń w kierunku ułatwienia życia osobom niepełnosprawnym – tym razem za pomocą technologii.

Nowy System Obsługi Wsparcia w skrócie SOW umożliwia osobom niepełnosprawnym oraz podmiotom działającym na ich rzecz składanie wniosków – jak również cały proces z tym związany – drogą elektroniczną. Nie będzie już potrzeby wychodzenia z domu, stania w kolejkach, czy ponownego przychodzenia w razie ewentualnej poprawy dokumentów. Wszystko zrobi się za pomocą komputera i internetu.

Jednoczenie SOW oferuje nam zapoznanie się z różnymi formami wsparcia, o które będzie się można ubiegać, dzięki czemu każda osoba niepełnosprawna będzie miała pełną informację na jaką pomoc ze strony Państwa i PFRON może liczyć. Dodatkowo na stronie internetowej tego systemu znajdziemy między innymi wyszukiwarkę instytucji, które udzielą nam ewentualnych informacji w szerszym tego słowa znaczeniu.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową SOW.

Serdecznie zapraszamy na nasz Facebookowy profil! Polubcie nas, a będziecie otrzymywać na bieżąco najświeższe informacje!

Drukuj