Europejska Akademia Planowania Finansowego

Zawód - Doradca Finansowy

Europejska Akademia Planowania Finansowego wywodzi się z funkcjonującej w Bad Homburg, w Niemczech Europäische Akademie fűr Finanzplanung. W grudniu 2003r. EAFP z siedzibą w Bad Homburg podpisała porozumienie o utworzeniu w Polsce Europejskiej Akademii Planowania Finansowego. Obie szkoły ściśle ze sobą współpracują.
Europejska Akademia Planowania Finansowego była pierwszą organizacją kształcącą w Polsce profesjonalnych doradców finansowych w oparciu o europejskie standardy planowania finansowego.
Akademia funkcjonuje w oparciu o wzory edukacyjne oraz opracowany i funkcjonujący w Unii Europejskiej system certyfikacji potwierdzającej kwalifikacje wymagane do świadczenia usług w zakresie doradztwa finansowego na terenie krajów Unii.
Akademia kształci Licencjonowanych Doradców Finansowych. Umożliwia wielu ludziom zdobycie nowego, atrakcyjnego zawodu, dającego szerokie możliwości pracy w Unii Europejskiej. Pozwala to także upowszechnić i wdrożyć w naszym kraju europejskie standardy pracy doradców finansowych zwiększając profesjonalizm i prestiż przedstawicieli tej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *