Co jest ważne w pracy zespołowej? - projekt pn. "GraduatON".

Warsztaty z pracy zespołowej, zadaniowania i odpowiedzialności odbyły się w dniach 15 – 16 czerwca, które przeprowadził powtórnie specjalista w tej dziedzinie Pan Andrzej Koniuk.

logo PFRON wersja podstawowa 238x125

 

Były to już czwarte warsztaty w ramach projektu „GraduatON” wspólfinansowanego ze środków PFRON.

20190615 GraduatON Praca zespoowa 4

Podczas zajęć uczestnicy doświadczyli optymalnych warunków pracy w grupie, jak również poznali mechanizmy rządzące grupą oraz wypracowali własne metody działania. Warsztaty te miały przygotować beneficjentów ostatecznych projektu do najbardziej efektywnego działania w grupie podczas powierzonych im zadań. Dzięki nabytym umiejętnościom każdy z uczestników będzie bardziej efektywny w grupie, która ma jasno sprecyzowane zadanie. Warto wspomnieć, że w trakcie warsztatów uczestnicy zajęć przeprowadzili tak zwany Marshmallow Challenge, polegający na zbudowaniu samodzielnie stojącej konstrukcji.
Do dyspozycji uczestnicy mieli 20 nitek nieugotowanego makaronu typu spaghetti, metr taśmy malarskiej, metr sznurka oraz jedną żelkę (piankę) Marshmallow. Czas jaki mieli na wzniesienie budowli to 40 minut. Tylko w teorii brzmi to bardzo prosto, w praktyce zdecydowanie tak nie jest. Jest to ćwiczenie znane na całym świecie, dzięki któremu można określić jakość pracy w zespole.

  

 

20190615 GraduatON Praca zespoowa 2

20190615 GraduatON Praca zespoowa 3

20190615 GraduatON Praca zespoowa 5

Drukuj